Zalety podręcznika To się liczy 2 oferowanego przez wydawnictwo Nowa Era

Nowoczesna szkoła powinna przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego ucznia. To samo dotyczy pomocy naukowych, których duża ilość na rynku nie zawsze przekłada się na wysoką jakość. Podręczniki powinny być dostosowane do umiejętności młodych osób, które opanowują wiedzę w różnym tempie. Takim podręcznikiem jest “To się liczy 2” oferowany przez znane wydawnictwo Nowa Era. Jest to książka przeznaczona dla absolwentów szkoły podstawowej.

Pomoc w zrozumieniu materiału

Podręcznik “To się liczy 2” został przygotowany przez zespół autorski w składzie: Karolina Wej i Wojciech Babiański. Główny nacisk został położony na prezentację wiadomości w atrakcyjnej formie. Treść książki została dostosowana do młodych ludzi, którzy dopiero uczą się samodzielnego rozwiązywania problemów matematycznych. Po każdej istotnej części materiału znaleźć można przykłady i zadania powtórzeniowe z objaśnieniami. Co ciekawe, autorzy zdecydowali się również na zamieszczenie elementów logiki matematycznej. Dowody twierdzeń mają za zadanie pokazać uczniom, że każdy kolejny etap rozwiązywania zadań wynika z wiedzy przyswojonej wcześniej. Może to zachęcić do podejmowania nowych wyzwań w szkole.

Atrakcyjna forma wizualna

Wydawnictwo Nowa Era dba o to, aby oferowane książki miały atrakcyjny wygląd. Dbałość o szczegóły widać także w przypadku podręcznika “To się liczy 2”. Każda strona ma przemyślany układ i kolorystykę pomagającą wyróżniać ważne informacje. Przyswajanie wiedzy ułatwiają wykresy, tabele i rysunki. Na prawie każdej stronie zamieszczone są praktyczne podpowiedzi do zadań oraz ćwiczenia bezpośrednio związane z prezentowanymi wcześniej przykładami.

Praktyczne wykorzystanie wiedzy

Ponadto książka “To się liczy 2” w wielu miejscach nawiązuje do zawodów i czynności, w których wykonywaniu pomaga dobra znajomość matematyki. Wśród przykładów warto wymienić wypełnianie zeznań podatkowych oraz stosowanie skali i proporcji na planie mieszkania. Z powyższych powodów podręcznik firmy Nowa Era zyskuje pozytywne opinie zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Powinien być stosowany na lekcjach w szkołach branżowych w całym okresie nauki.

Może Ci się również spodoba