Podstawowe zalety podręcznika To się liczy 2 wydawnictwa Nowa Era

Matematyka jest przedmiotem, z którym uczniowie mają wiele problemów. Wykorzystanie różnego typu wzorów i przekształceń wymaga rozwiniętych umiejętności abstrakcyjnego myślenia. Uczniom można pomóc przy pomocy nowoczesnego podręcznika, takiego jak “To się liczy 2“. Książka może być też wsparciem dla nauczyciela na zajęciach w szkołach ponadpodstawowych. 

Praktyczne wykorzystanie wiedzy

Podręcznik “To się liczy 2” został opracowany przez Karolinę Wej i Wojciecha Babiańskiego. Jest przeznaczony do stosowania w szkołach branżowych pierwszego stopnia. Autorzy skupili się na pokazaniu, jak matematyka może być wykorzystywana w codziennym życiu. Wśród wielu przykładów nawiązują do różnych zawodów oraz czynności takich jak obliczanie zysku we własnej firmie lub wypełnianie formularzy podatkowych. Dzięki temu uczniowie nie są zasypywani dużą ilością czystych obliczeń, lecz mogą przekonać się o praktycznym zastosowaniu obliczeń.

Nowoczesny wygląd podręcznika

Książka “To się liczy 2” ma atrakcyjną szatę graficzną i kolorystykę ułatwiającą wyróżnianie ważnych informacji. Jest dostosowana do wiedzy i umiejętności uczniów, między innymi, poprzez czytelny układ oraz treści podzielone na krótkie rozdziały. Na poszczególnych stronach można znaleźć dużą ilość ilustracji w formie rysunków, wykresów i tabel. Po każdej istotnej części materiału autorzy umieścili rozwiązania zadań oraz ćwiczenia wraz z odpowiedziami. Zestawy powtórzeniowe ułatwiają zapamiętywanie ważnych wiadomości i pozwalają na utrwalanie wiedzy.

Zachęcanie do rozwoju zainteresowań

Dzięki podręcznikowi “To się liczy 2 (www.taniaksiazka.pl)” uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania. Sekcja “To jest dowód” wprowadza elementy logiki matematycznej i pozwala uczniom zrozumieć, że każdy krok obliczeń wynika z poprzednio przeprowadzonych czynności. Książka zawiera też zbiór zadań umożliwiający doskonalenie umiejętności w zakresie obliczeń i przekształcania wzorów używanych na zajęciach w szkole. Podręcznik zawiera dużą ilość informacji podanych w atrakcyjny sposób, który zachęca uczniów do dalszej nauki.

Może Ci się również spodoba